Blaty kuchenne z granitu – dlaczego warto je wybrać?
Wykończenie wnętrz

Blaty kuchenne z granitu – dlaczego warto je wybrać?

Blaty kuchenne w Krakowie wykonuje się z różnych materiałów, z których najpopularniejszym jest granit. Jest to naturalny kamień posiadający cenne właściwości użytkowe, które czynią z niego doskonały wybór na blaty kuchenne. Wykonana z granitu kuchenna powierzchnia robocza jest trwała, odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz idealne dopasowana do wymagających warunków panujących w kuchni. Dlaczego warto postawić na granitowe blaty kuchenne?

Granitowe blaty kuchenne i ich cenne właściwości użytkowe

Granit jest naturalnym materiałem, który od lat jest stosowany do produkcji blatów kuchennych. Charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury. Inwestując w granitowe blaty kuchenne w Krakowie możemy bez obaw stawiać na nich gorące naczynia bez używania dodatkowych podkładek. Blaty z naturalnego granitu są ponadto odporne na zarysowanie oraz uszkodzenia mechaniczne, co powala wygodnie kroić na nich produkty kuchenne, rozbijać mięso oraz wykonywać wiele innych czynności kuchennych bez obaw o stan blatów.

Sporą zaletą granitowych blatów kuchennych jest także ich nienasiąkliwość – wykonana z naturalnego kamienia oraz właściwie zaimpregnowana powierzchnia robocza nie będzie pochłaniała rozlanych płynów. Co więcej, granit jest materiałem odpornym na działanie często używanych w kuchni kwasów takich, jak m. in. sok z cytryny, wino, cytrusy i inne. Możemy więc bez obaw korzystać z tych substancji mając pewność, że ich stosowanie nie odbije się negatywnie na stanie i wyglądzie naszych blatów. Naturalny granit nie zawiera ponadto szkodliwych dla zdrowia substancji, przez co może pozostawać w bezpośrednim kontakcie z żywnością.

Blaty kuchenne z granitu – dlaczego warto je wybrać?

Atrakcyjne wizualnie blaty kuchenne w Krakowie – do jakich kuchni pasuje granit?

Blaty kuchenne są jednym z najważniejszych elementów, które składają się na wygląd całego pomieszczenia. Ogromnym atutem granitowych blatów kuchennych jest ich atrakcyjny wygląd. Granitowe blaty kuchenne są produkowane w szerokiej palecie kolorystycznej, co pozwala na idealne dopasowanie ich odcienia oraz wykończenia do kolorystyki mebli kuchennych oraz gustu użytkowników. Granit jest naturalnym materiałem na tle innych rozwiązań wyróżniającym się eleganckim, klasycznym wyglądem, który doskonale wpasowuje się w wystrój zarówno nowoczesnych pomieszczeń, jak i kuchni urządzonych w stylu retro.

Granitowe blaty kuchenne w Krakowie mogą być wykończone na kilka sposobów. Do najczęściej wybieranych należą blaty polerowane, których zaletą jest atrakcyjny wygląd oraz łatwość utrzymania w czystości, co szczególnie docenia się w kuchni. Bardzo popularnym wykończeniem jest także satyna – takie blaty posiadają gładkie, matowe wykończenie. Osoby poszukujące bardziej oryginalnych, nietypowych rozwiązań mogą natomiast sięgnąć po blaty granitowe w wykończeniu antico, które posiadają nieregularną, porowatą powierzchnię. Pozostaje ona jednak przyjemna w dotyku oraz łatwa w czyszczeniu.

Partnerem artykułu jest Krak Stone oferujący blaty kuchenne Kraków.

Zobacz więcej podobnych postów