Dom od dewelopera - czy warto?
Budowa domu

Dom od dewelopera - czy warto?

Wiele osób marzy o własnym domu. Prawdopodobnie jest to najdroższa i najważniejsza inwestycja w naszym życiu. Dlatego możemy mieć dylemat, czy kupić dom na rynku wtórnym, czy prosto od dewelopera.

Dom od dewelopera - czy warto?

Nowoczesne budownictwo i dobra jakość

Nieruchomości od dewelopera wyglądają atrakcyjnie. Deweloperzy dbają o jakość obsługi klienta. Dlatego prezentują wizualizacje swoich inwestycji. Dzięki nim klienci wiedzą, jak będzie kiedyś wyglądał ich wymarzony dom. Jednak atrakcyjny wygląd to nie jedyna zaleta. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość materiałów budowlanych. Do budowy deweloperskich nieruchomości wykorzystane są najczęściej nowoczesne technologie. Istotne informacje zawsze możemy zweryfikować, analizując właściwe dokumenty.

Bardzo ważną zaletą jest też to, cała infrastruktura nowych osiedli domków jednorodzinnych jest dostosowana zarówno do aktualnych, jak i przyszłych potrzeb mieszkańców. Dlatego w projekcie są uwzględnione drogi o właściwej przepustowości i miejsca parkingowe. Warto więc zwrócić uwagę na inwestycje deweloperów.

Bezpieczna transakcja

Zakup własnego domu jest sporym wydatkiem. Dlatego trzeba wszystko dokładnie przemyśleć, zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Warto przy tym pamiętać, że aktualne przepisy prawne zabezpieczają interesy kupujących nieruchomości od dewelopera. Dlatego nie musimy się bać, gdy wpłacamy zaliczki jeszcze przed zakończeniem inwestycji. Teraz środki przelewane są na rachunek powierniczy monitorowany przez banki. Jeśli deweloper ogłosiłby upadłość, mamy duże szanse na odzyskanie wpłaconych pieniędzy.

Nie jest to jednak jedyne narzędzie, które nas chroni. Prawodawca zadbał również o to, by umowa przedwstępna przyjęła formę aktu notarialnego. Natomiast deweloper jest zobowiązany dostarczyć prospekt informacyjny. Dzięki temu możemy łatwo zweryfikować stan prawny danej nieruchomości.

Pamiętajmy, że zakup domu z rynku wtórnego jest obarczony pewnym ryzykiem. Dlatego najczęściej nabycie posiadłości od dewelopera jest bezpieczniejszą alternatywą. Oczywiście, bez względu na aktualne przepisy, warto sprawdzić aktualnie dotychczasowe realizacje firmy deweloperskiej i właściwe dokumenty. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko.

Dom od dewelopera - czy warto?

Osiedle przy Radiostacji

Nowa inwestycja firmy budowlanej Nowy Dom Krystian Grzesik to modny kompleks, składający się z przepięknych i wygodnych  domów jednorodzinnych. Jeśli szukamy nowoczesnego domu w Gliwicach warto sprawdzić tę ofertę. Z jednej strony nieruchomości znajdują się w zacisznym miejscu, a z drugiej w pobliżu najważniejszych węzłów komunikacyjnych.

Oferta dewelopera jest bardzo atrakcyjna. Domy są wyjątkowo ergonomiczne i przestronne. Do ich budowy wykorzystano tylko materiały doskonałej jakości. Dlatego na pewno nie przejdziesz obok nich obojętnie. Są nie tylko energooszczędne, ale też funkcjonalne i komfortowe.

Firma budowlana ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w realizacji różnorodnych inwestycji. Gwarantują najwyższą jakość prac budowlanych. Każdy zatrudniony pracownik jest specjalistą w swojej dziedzinie. Firma dysponuje własnym profesjonalnym sprzętem, potrzebnym do większości prac. Współpracuje z solidnymi dostawcami materiałów budowlanych.

Zobacz więcej podobnych postów