Jak poprawnie wygłuszyć drzwi wejściowe?
Wykończenie wnętrz

Jak poprawnie wygłuszyć drzwi wejściowe?

Każdy szuka wygodnego domu lub mieszkania. Niestety, relaks jest często zakłócony przez zewnętrzne dźwięki dochodzące zza drzwi. jest to uciążliwe zwłaszcza w bloku. Hałas sąsiadów na schodach może powodować niepokój. Wygłuszanie drzwi jest wymagane, jeśli na zewnątrz sporadycznie bywa cicho. Jak można zapewnić dźwiękową izolację przy drzwiach?

Czy istnieją skuteczne sposoby na wygłuszenie drzwi?

Drzwi w mieszkaniu mogą być wyciszane przy użyciu różnych technik. Zastosowanie piankowej izolacji akustycznej może zmniejszyć hałas. Materiał jest gumowy i wygląda nieatrakcyjnie, ale działa. Oprócz łatwości w montażu, pianka ta ma lekką konstrukcję i jest łatwa. Po zamontowaniu krawędzie są zabezpieczone drzwiami, aby zachować szczelnie przyklejony wygląd. Jako alternatywne wykończenie może być do niej używany fragment fototapety lub okładziny.

Jednym z najpopularniejszych sposobów zagłuszania drzwi wejściowych jest wykorzystanie tapicerki drzwiowej. Jest zarówno praktyczny, jak i atrakcyjny pod względem estetyki. Możesz kupić wykończoną tapicerkę w sklepie. Na ogół pianka poliuretanowa jest formowana i przykrywana warstwami skóry lub innego materiału, który pokrywa powierzchnię drzwi. W środku zazwyczaj są specjalnie gąbki tłumiące dźwięki. Ją również łatwo jest zainstalować na drzwiach. Ponadto tapicerki można zamówić w wielu wersjach kolorystycznych, więc na pewno znajdziesz taką, aby pasowała do aranżacji. Nie tylko wygłuszysz drzwi wejściowej, ale również odświeżony wygląd wnętrza.

Jak poprawnie wygłuszyć drzwi wejściowe?

Innym skutecznym sposobem wygłuszenia drzwi zewnętrznych jest użycie tapet dźwiękowych. Produkt ten jest wykonany z włókien poliestrowych. Ma bardzo dobre zabezpieczenie dźwiękowe. Jego montaż jest prosty ze względu na warstwy kleju. Często ma estetyczny, przyjazny, kolor i prosty kształt. Kiedy używamy tapety akustycznej wyciszamy drzwi w mieszkaniu i jednocześnie dokonujemy zmiany ich wyglądu.

Maty wygłuszające są również przydatne w zapobieganiu przenikania hałasu za drzwi. Maty są nieprzylepne i mają niewielką grubość i są wytwarzane z zasobów naturalnych. Podczas montowania ich na drzwi, trzeba usunąć wszystkie niedoskonałości na ich powierzchni. Po użyciu maty, wygładź powierzchnię.

Wybór odpowiednich uszczelek

Drzwi powinny być mocno zamknięte, aby zapobiec ponownemu otwarciu. Kwestia ta ma znaczący wpływ na skuteczność także właściwości dźwiękoszczelnych. Wszystkie uszkodzone uszczelki wymagają usunięcia. Zwróć uwagę, że materiał składa się z EPDM i kauczuku silikonowego, ponieważ materiał ten ma większą trwałość. Może to pomóc, ponieważ drzwi wejściowe są zazwyczaj cięższe, dzięki czemu materiały uszczelniające szybko się gromadzą. Kup grubsze uszczelki, dzięki czemu możesz zapobiec powtarzającym się naprawom.

Zobacz więcej podobnych postów