Wybór mebli łazienkowych
Wykończenie wnętrz

Wybór mebli łazienkowych

Podstawowe funkcje łazienki

Współczesne łazienki nie kojarzą się już wyłącznie z miejscem codziennej porannej i wieczornej toalety, ponieważ stanowi pomieszczenie, w którym domownicy mogą poddać się rytuałom relaksu i regeneracji po ciężkim dniu w pracy, w szkole, czy na uczelni. Na wygląd i funkcjonalność tego wyjątkowego pomieszczenia mają wpływ meble łazienkowe, których wybór powinien być przemyślany pod każdym względem, również estetycznym, co przekłada się na kształty, wielkości i kolory, które przybierają poszczególne elementy wyposażenia. Wybierając meble łazienkowe, konieczne jest zwrócenie uwagi i uwzględnienie dość trudnych warunków, jakie panują w łazienkach, czyli większe ilości wilgoci, przed którymi powinny być skutecznie zabezpieczone meble łazienkowe. Dlatego też przy wyborze mebli łazienkowych istotne jest zwrócenie uwagi na rodzaj materiału, z jakiego są wykonane, ponieważ wilgoć oraz wyższa temperatura mogą spowodować rozwarstwianie się brzegów blatów, co ma negatywny wpływ na poszczególne meble.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie mebli łazienkowych?

Kupując meble łazienkowe kluczową kwestią jest powierzchnia łazienki oraz przeznaczenie poszczególnych elementów wyposażenia, jeżeli główną potrzebą jest efektowne umeblowanie, warto postawić na wyraźnie modne i designerskie meble łazienkowe. Jeżeli natomiast użytkownicy stawiają na pierwszym miejscu funkcjonalność, oszczędność i tak już niewielkiej powierzchni, powinien zainwestować w wiszące szafki z lustrami, które są w stanie dodać kilka centymetrów całemu pomieszczeniu. Lustra w większej ilości nie tylko znacznie rozświetlają łazienkę, ale również optycznie powiększają jej powierzchnię i czynią z niej niezwykle eleganckie miejsce codziennego relaksu i odpoczynku od trosk.

Wybór mebli łazienkowych

Porządkowanie powierzchni łazienki

Osoby, które cenią estetykę w każdym pomieszczeniu z pewnością docenią meble łazienkowe w postaci kilku składanych szafek w jedną, co tworzy najlepszą z możliwych kompozycji na wiele lat, jednak jest to rozwiązanie polecane dla nieco większych łazienek, ponieważ wymaga większej przestrzeni do zagospodarowania. Współczesne urządzanie łazienek to jednocześnie ogromne wyzwanie i różnorodność wyboru wśród niezliczonej ilości rozwiązań, gdyż możliwe jest nawet wykonanie własnego, dostosowanego pod indywidualne potrzeby projektu. Największą korzyścią w tym przypadku jest możliwość dość konkretnej oszczędności miejsca w niewielkich łazienkach, ponieważ meble łazienkowe indywidualnie skomponowane to przede wszystkim oszczędność miejsca. Elementem, który wpływa w każdym przypadku na komfort użytkowania mebli jest ich okucie, czyli zastosowanie prowadnic lub zawiasów, te ostatnie mają w standardzie funkcję cichego domykania, co jest dość dużą wygodą i zapobiega trzaskaniu drzwiczkami. Prowadnice są natomiast wyposażone w specjalny system spawalniczy, dzięki któremu szuflady domykają się bez uderzeń, co sprzyja równie cichemu użytkowaniu i komfortu codziennego użytkowania przez mieszkańców.

Zobacz więcej podobnych postów