Czy cegiełka w łazience musi być standardowa?
Wykończenie wnętrz

Czy cegiełka w łazience musi być standardowa?

Wszyscy powinni zgodzić się, z tym że płytki ceramiczne w kształcie cegiełek cieszą się niemałą popularnością. Niemniej warto zastanowić się nad tym, czy ich standardowe ułożenie jest tym, co zadowala. Być może nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale niebanalne kompozycje nie są niemożliwe.

Jeżeli chodzi o tradycyjną formę, przede wszystkim mowa o układaniu płytek dłuższymi bokami w poziomie. Kolejne rzędy łączone są z przesunięciem, zazwyczaj jest to przesunięcie o ½ płytki.
Tak powstaje wzór, który będzie przypominać tradycyjny mur z cegły. Warto też podkreślić, że klienci mogą liczyć na dodatkowo sfazowane brzegi (z pełnym przekonaniem trzeba powiedzieć, że nie ma powodu, aby narzekać na brak kolekcji ceramicznych mających takie brzegi).

Dostępne są też cegiełki gładkie bez prostopadłych zagięć. Cegiełki te pozwalają inwestorom i projektantom na naprawdę spore pole do popisu.

Czy cegiełka w łazience musi być standardowa?

Klienci mogą spodziewać się ogromnej ilości propozycji i bardzo często jest tak, że końcowy efekt to efekt konkretnego pomysłu. Można także dodać, że niejednokrotnie widoczna jest zależność polegająca na tym, iż prostota przekłada się na ciekawość. Nie oznacza to jednak, że środki nieoczywiste mają być pomijane (trzeba mieć na uwadze ułożenie okładziny w nietypowy sposób czy zaskakujące dekoracje). Zatrzymajmy się może przy ułożeniu okładziny w nietypowy sposób. Przykładem niech będzie postawienie na płytki ceramiczne o wykończeniu rustykalnym. Płytki te mają mocno błyszczącą powierzchnię. Oprócz tego powierzchnia jest strukturalna i przypomina ręcznie wyrabianą ceramikę.
Kiedy doda się też, że we wnętrzu nie ma ozdobników, powinno być wyczuwalne przyciąganie poprzez prostotę. Naturalnie istotne znaczenie mają również kolory, jedna osoba stawia na jasne płytki, inna na ciemne. Jedno i drugie rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety.

 

Zobacz więcej podobnych postów