Wyposażenie przedpokoju – na jakie meble postawić?
Wykończenie wnętrz

Wyposażenie przedpokoju – na jakie meble postawić?

Artykuł powstał we współpracy z loco meble.

Przedpokoje to pomieszczenia, które warto zaaranżować z dużą starannością, bo pomimo tego, że nie spędzamy tam zbyt dużo czasu, to jednak jest to miejsce reprezentacyjne, a powinno przy tym być jak najbardziej praktyczne. O tym, czy uda nam się stworzyć udany wystrój, decydują przede wszystkim meble, jakie w przedpokoju postawimy. Jak je dopasować? Na jakie rodzaje mebli postawić, aby stworzyć spójną i ciekawą całość?

Wieszak na ubrania z lustrem

Z pewnością jednym z najważniejszych i najbardziej powszechnych elementów wyposażenia każdego przedpokoju, jest wieszak na ubrania. Pozwala on na łatwe przechowywanie odzieży wierzchniej, takiej jak kurtki, płaszcze, czapki, szaliki czy apaszki, zarówno domowników, jak i gości. A wszystko to w prosty i wygodny sposób. Rodzajów wieszaków jest bardzo dużo. Obecnie popularne są wieszaki ścienne, które obok samych haków na ubrania, wyposażone są również w dodatki, takie jak półki czy lustro.

Taki wieszak z lustrem świetnie sprawdzi się w niewielkich przedpokojach, gdzie z jednej strony lustro optycznie powiększy pomieszczenie, a z drugiej umożliwi sprawdzenie swojego wyglądu przed wyjściem z domu. Lustro w przedpokoju jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, które traktowane jest już jako standard. Oczywiście dostępna jest bogata oferta samych luster do przedpokoju, które odznaczają się ciekawym designem. Jeśli jednak nie mamy w przedpokoju zbyt dużo miejsca, to takie połączenie lustra z wieszakiem jest świetnym kompromisem.

Wyposażenie przedpokoju – na jakie meble postawić?

Szafka na buty – ciekawe propozycje

Kolejnym istotnym meblem w przedpokoju, bez którego trudno się obejść, jest szafka na buty. To właśnie w przedpokoju najczęściej przechowujemy swoje obuwie. Trzymanie wszystkich butów na wierzchu nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ już na pierwszy rzut oka odnosi się wrażenie panującego w przedpokoju rozgardiaszu. Poza tym buty trzymane na wierzchu najzwyczajniej w świecie się kurzą.

Szafki na buty pozwalają na bezpieczne i dyskretne przechowywanie obuwia. Co najważniejsze, rodzajów szafek, a także rozwiązań w kwestii ich funkcjonalności, jest bardzo dużo. Rolę takiej szafki mogą pełnić stylowe komody z szufladami lub nowoczesne szafki z uchylnymi drzwiczkami i specjalnymi koszami, co pozwala na praktyczne i wygodne przechowywanie nawet kilkunastu i więcej par butów.

Dostępne są również szafki na buty łączące w sobie cechy komody i nowoczesnej szafki uchylnej. Tym samym każdy znajdzie taką szafkę na buty, która będzie mu odpowiadać zarówno pod kątem praktycznym, jak i aranżacyjnym.

Szafa do przedpokoju z wieszakiem i szafką na buty

Jednym z często stosowanych rozwiązań w kwestii wyposażenia, które niejako zamyka listę mebli do przedpokoju, na które warto postawić, są szafy do przedpokoju. Zazwyczaj łączą one w sobie funkcje szafy i wieszaka na ubrania oraz szafki na buty.

Szafa w przedpokoju najbardziej sprawdza się w większych pomieszczeniach, chociaż przy dobrym dopasowaniu wielkości szafy do przedpokoju lub wykonaniu mebla na wymiar, może być to świetne rozwiązanie także w mniejszych przedpokojach. Zaletą szaf w przedpokoju jest to, że przechowywane w nich rzeczy są całkowicie ukryte przed wzrokiem. Dzięki temu w przedpokoju panuje nieskazitelny ład i porządek.

Zobacz więcej podobnych postów