Nie masz pomysłu na wykończenie łazienki? Sprawdź, czym są wiszące wanny!
Wykończenie wnętrz

Nie masz pomysłu na wykończenie łazienki? Sprawdź, czym są wiszące wanny!

Urządzając naszą łazienkę, bardzo często szukamy oryginalnych lub wręcz osobliwych pomysłów, które sprawią, że nasza łazienka będzie nowoczesna i jedyna swoim rodzaju. Jedną z najciekawszych opcji jest montaż wiszącej… wanny! Obecnie na rynku coraz popularniejsze stają się wanny, które nie stykają się z podłożem. Oprócz piorunującego wyglądu i oryginalności są tak samo funkcjonalne, jak te tradycyjne. Czym zatem są i jak działają? Krótki poradnik o wiszących wannach poniżej.

Nie masz pomysłu na wykończenie łazienki? Sprawdź, czym są wiszące wanny!

 

Czym są wiszące wanny?

Wiszące wanny do wanny, które montuje się w łazienkach. Obecnie zdobywają popularność -szczególnie wśród estetów, choć nie są już traktowane tylko jako designerski dodatek. Wisząca wanna przymocowana jest między ścianami lub zwisa z sufitu, nie dotykając ziemi. Przeważnie nie otrzymamy ich “od ręki” podczas zakupów w sklepie z łazienkami, ale nie będziemy mieli również problemu z ich zamówieniem czy sprowadzaniem. Wanny takie dostępne są różnych wersjach, modelach czy stylach, co umożliwia dobranie odpowiedniej wanny do naszej łazienki.

 

Różne modele

Wiszące wanny oprócz swojej oryginalności posiadają wiele wzorów czy opcji. Jednym z najciekawszych modeli jest wanna wykonana z kompozytu w formie “hamaka”. Sztywna konstrukcja jest na tyle realistyczna iż wydaje się, jakby była wykonana z prawdziwego materiału. Jest przymocowana między obiema ścianami bez styku z podłożem. Taki rodzaj wanien jest idealny do wąskich łazienek, gdzie przeważnie nie ma miejsca na designerskie wykończenie czy dodatki wolnostojące. Drugim bardzo ciekawym rozwiązaniem wiszącej wanny są modele w formie przezroczystej kuli zwisającej z sufitu. Wisząca wanna przypomina nieco wiszący fotel. Minimalistyczna wersja wanny wypełnionej wodą potrafi zrobić oszałamiające wrażenie.

 

Wiszące wanny od strony technicznej

Wiele osób z pewnością będzie ciekawiła strona techniczna takich wanien. Są one wykonane z lekkich, ale wytrzymałych kompozytów oraz zamocowane alternatywnie — nie do podłoża a do ścian czy sufitu. Konstrukcja pozwalają bezpieczne i komfortowo użytkować takie wanny po napełnieniu wodą, co w praktyce oznacza, że można korzystać z niej bez obaw. Są one zawieszone najczęściej kilka centymetrów nad ziemią, co dodatkowo budzi zaufanie osób sceptycznie nastawionych do takiego rodzaju wanien. Woda wypuszczana jest poprzez otwór w wannie bezpośrednio do minimalnego zagłębienia pod środkiem wanny, a doprowadzana jest poprzez mocowanie.Zobacz więcej podobnych postów