Kamień dekoracyjny na ścianę – jak wkomponować go w estetykę domowego wnętrza?
Wykończenie wnętrz

Kamień dekoracyjny na ścianę – jak wkomponować go w estetykę domowego wnętrza?

Kamień dekoracyjny to niezwykle modny w ostatnich latach dodatek, który pojawia się w wielu polskich domach. Właściwie wkomponowany w estetykę wnętrza nadaje mu dodatkowych walorów ozdobnych, pozwala efektownie zagospodarować wolną ścianę oraz sam w sobie stanowi niezwykle estetyczną dekorację. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego kamienia oraz jego umieszczenie we właściwym miejscu.

Kamienie dekoracyjne w domu – gdzie warto je montować?

Kamień dekoracyjny najbardziej estetycznie prezentuje się na wolnej ścianie w pomieszczeniu. Ze względu na swój ozdobny charakter jest w stanie zastąpić inne dekoracje, których zazwyczaj nie umieszcza się na jego powierzchni. Dobrze sprawdzi się zarówno w przedpokoju, jak i w kuchni, jadalni, salonie oraz sypialni. Ze względu na cienką konstrukcję nadaje się zarówno do dużych, jak i małych pomieszczeń, aczkolwiek w przypadku tych ostatnich należy umieszczać go raczej na mniejszych powierzchniach, aby nie pomniejszyć optycznie wnętrza.

Kamień dekoracyjny fantastycznie prezentuje się w otoczeniu źródeł światła, które wydobywają jego charakterystyczną strukturę. Połyskujące kamienie bardzo estetycznie wyglądają w oświetleniu LED-owym oraz w świetle kinkietów i lamp. Decydując się na ich montaż należy pamiętać o wyborze kamienia o odpowiednim kolorze, najlepiej dopasowanym do odcienia ścian.

Kamień dekoracyjny na ścianę – jak wkomponować go w estetykę domowego wnętrza?

Kamień dekoracyjny w strefach mieszkania

Kamień dekoracyjny można wykorzystać nie tylko dla ozdoby ściany, ale także do wydzielenia poszczególnych stref mieszczących się w jednym pomieszczeniu. Najczęściej umieszcza się go na ścianie z telewizorem, ale można z powodzeniem zainstalować go także na ściance w kąciku przeznaczonym do czytania czy ściance działowej oddzielającej kuchnię od jadalni.

Kamienie dekoracyjne są niebanalnym i oryginalnym dodatkiem dekoracyjnym, który świetnie odnajdzie się w praktycznie każdym domowym wnętrzu. Za ich pomocą można w efektowny sposób zaakcentować pewne fragmenty przestrzeni oraz podkreślać całe ściany. Zdecydowanie warto więc wziąć pod uwagę tego typu dekoracje.

Zobacz więcej podobnych postów