Trendy w aranżowaniu kuchni
Wykończenie wnętrz

Trendy w aranżowaniu kuchni

Dzisiejsze kuchnie wyglądają całkiem inaczej niż te z poprzednich lat. Coraz częściej w kuchniach wybierane są ciekawe tkaniny, płytki, a nawet i tapety, które coraz bardziej są zauważalne w pomieszczeniach kuchennych. Gładkie fronty mebli zestawiane są z powierzchnią o niejednolitej strukturze. W trendach znalazły się metalowe półki, płytki strukturalne, heksagony, drewno i kamień. Dla miłośników bardziej luksusowych wnętrz zaleca się złoto, miedź i marmurowe wzory. Nieodłącznym elementem są także kolorowe akcenty i kwiaty (sprawdź ofertę Bilscy.info), które tworzą klimat niejednej kuchni.

O aranżowaniu kuchni

Projektowanie kuchni jest nie lada wyczynem, gdyż wymaga połączenia w sobie jednocześnie odpowiedniej funkcjonalności oraz odpowiedniego designu. Miejsce to trzeba zaaranżować z ogromną refleksją i niezwykłą dbałością oraz precyzją, gdyż służyć będzie przez długie lata. Obecnie można uczestniczyć na każdym etapie projektowania kuchni, dzięki czemu każdy szczegół zostanie dopasowany do potrzeb indywidualnego klienta.

Trendy w aranżowaniu kuchni

Zestawienie minimalizmu z przepychem

Współczesny świat charakteryzuje się minimalizmem, tak też jest we wnętrzach kuchennych. Mają one być przede wszystkim funkcjonalne, więc wszelkie niepotrzebne rzeczy powinny być zakryte, a pod ręką winny być te elementy, które są niezbędne w szybkim przygotowaniu posiłku. Minimalistyczne wnętrza zwykle współgrają z naturalnymi barwami takimi jak biel, czerń czy też szarość. W stylu tym występuje bez uchwytowy system wspomagania oraz wiele mechanizmów, które wspierają każdą czynność. Z wszystkim musi współgrać odpowiednie ledowe oświetlenie, które równomiernie zostanie rozproszone po całym pomieszczeniu.

Z minimalizmem coraz częściej zaczyna występować przepych i bogactwo form. Styl Fusion oddaje trend łączenia antycznych rzeczy z tymi nowoczesnymi i technologicznie dopasowanymi. Nie wymaga to wyboru staromodnych mebli kuchennych, można skorzystać z klasycznych kształtów, które nawiązywać będą do tego trendu. Przykładem mogą być stylizowane krzesła, które nadadzą kuchni finezyjnego charakteru.

 

 

 

Zobacz więcej podobnych postów