Jaką nawierzchnię tarasu wybrać?
Wykończenie wnętrz

Jaką nawierzchnię tarasu wybrać?

Taras jest idealnym miejscem na relaks latem. Może też pełnić funkcję jadalni, kuchni, salonu, a czasami również sypialni. Powinien współgrać z bryłą domu i stylem wnętrza.

 Jaką nawierzchnię tarasu wybrać?

Jaka nawierzchnia sprawdzi się idealnie przy brzydkiej pogodzie?

Niestety w Polsce nie możemy rozkoszować się przez cały rok słońcem. Dlatego przy wybieraniu materiału, musimy koniecznie uwzględnić zmienne warunki atmosferyczne. Nasz klimat wyróżnia się dużymi różnicami temperatur. W lecie często leje się żar z nieba, a w zimie są czasami naprawdę mroźne dni. Musimy też pamiętać o ulewnych deszczach. Dlatego idealny materiał będzie odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne i mechaniczne uszkodzenia.

Zwróćmy uwagę na okres gwarancji, jakość, trwałość i prezencję. Niektórzy producenci gwarantują dodatkową obróbkę warstwy fakturowej. W przypadku zadaszonego tarasu istnieje mniejsze ryzyko uszkodzeń. Jednak deszcz i śnieg mogą wyrządzić sporo szkód. Dlatego zwróćmy uwagę na to, czy materiał jest odporny na wilgoć. Jeśli taras będzie nasłoneczniony, materiał może się odbarwiać. Dlatego koniecznie zwróćmy uwagę na to, aby był odporny na promienie UV. Drewno tutaj się nie sprawdzi. Lepszym rozwiązaniem będą betonowe płytki.

 Jaką nawierzchnię tarasu wybrać?

Kolor i kształt tarasu

W otoczeniu pięknych przedmiotów komfort życia zdecydowanie wzrasta. Dlatego zwróćmy uwagę na to, w jakim stylu chcemy urządzić taras. To właśnie tutaj możemy latem wspaniale odpocząć. Wybierzmy kolor i strukturę płyt tarasowych, które będą pasować do elewacji domu. W nowoczesnych aranżacjach doskonale sprawdzą się szare i zimne odcienie. Jeśli elewacja jest brązowa lub beżowa, możemy wybrać jasne płyty. Od kilku lat wielką popularnością cieszy się naturalny kamień albo płyty, które go imitują. Zwróćmy uwagę na to, aby materiał był bezpieczny, antypoślizgowy i miły w dotyku.

W aranżacji ogrodów i wnętrz króluje prostota. Do prostokątnych form łatwiej dobierzemy odpowiednie płyty lub kostkę. Wtedy nie musimy martwić się o to, aby je przycinać. Projektując duży taras, możemy zdecydować się na wielkie formaty. Jeśli metraż jest nieregularny, wybierzmy płyty o mniejszych wymiarach albo systemy modularne.

 

Zobacz więcej podobnych postów