Budowa domu szkieletowego.
Budowa domu

Budowa domu szkieletowego.

Co prawda budowa domu szkieletowego nie jest w naszym kraju jeszcze, aż tak popularna jak np. w Ameryce Północnej, ale z pewnością warto wziąć pod uwagę takie rozwiązanie, ponieważ w porównaniu do opcji murowanej koszt takiej budowy jest o wiele niższy.

Budowa domu parterowego szkieletowego od podstaw.

Konstrukcja domu parterowego szkieletowego może powstać w czasie od kilku dni do kilku miesięcy. Jest, więc to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich niecierpliwych osób. Ponadto dzięki możliwości zastosowania suchej technologii budowę domu można rozpocząć o każdej porze roku.

Budowę domu szkieletowego podobnie jak każdą inną budowę należy zacząć od załatwienia niezbędnych formalności takich jak np.: pozwolenie na budowę, wybór projektu, zatrudnienie doświadczonych wykonawców. W przypadku projektu domu szkieletowego szczególną uwagę powinniśmy zwrócić przede wszystkim na izolacje ścian oraz metodę wentylacji domu. Prace standardowo zaczynamy od fundamentów. W tym przypadku będzie to najdłuższy etap. Pamiętajmy, że budowa tego typu budynku polega na odpowiednim zamontowaniu gotowych elementów na właściwie zaizolowanym podłożu. Następnie musi zostać zrealizowana konstrukcja dachu oraz montaż stolarki okiennej i drzwiowej. Kolejny krok to wykonanie stropu i ścianek działowych, które warto ocieplić wełną mineralną. Ostatni etap budowy domu szkieletowego to impregnacja drewnianych elementów. Koszt budowy domu szkieletowego uzależniony jest od wielu czynników, ale zwykle wynosi 150 - 250 tys. zł, jeżeli chodzi o stan surowy i ok 250 - 350 tys. zł w stanie deweloperskim.

Budowa domu szkieletowego.

Zalety i wady domów szkieletowych.

Główną zaletą domów szkieletowych jest to, że buduje się je sprawnie i szybko. Czas budowy wynosi około 3 miesięcy. Ponadto tego rodzaju konstrukcje można w prosty sposób przebudować czy też zmodernizować. W porównaniu do tradycyjnych domów budynki te posiadają większą powierzchnie użytkową. Dzieje się tak, ze względu na to, że ich ściany są cienkie. Dodatkowo warto podkreślić, że tego typu budowle gwarantują bardzo dobre warunki cieplne, ponieważ szybko się nagrzewają. Jeżeli chodzi o wady to niestety budynki te równie szybko się wychładzają. Warto również zaznaczyć, że budowy tego typu domu nie powinno dzielić się na etapy rozłożone w czasie, ponieważ szkieletu drewnianego nie należy wystawiać na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Zobacz więcej podobnych postów