Salon w stylu industrialny. Jak go urządzić?
Wykończenie wnętrz

Salon w stylu industrialny. Jak go urządzić?

Czy wyobrażasz sobie salon, w którym metal, drewno i beton łączą się ze sobą? To możliwe, a rezultat jest oszałamiający! Przejrzyj nasze inspiracje i sprawdź, jak możesz urządzić pokój dzienny w zgodzie w industrialnym stylem.

Czy wyróżnia się styl industrialny?

Styl industrialny to jeden z najpopularniejszych trendów w projektowaniu pomieszczeń mieszkalnych. Charakteryzuje się wykorzystaniem nowoczesnych materiałów, prostych form i lakonicznych kształtów.

Cechą wyróżniającą ten styl jest połączenie kontrastujących ze sobą detali. Doskonałym przykładem będą masywne drewniane belki zestawione z gładkimi betonowymi powierzchniami lub szklanymi elementami. Z reguły są to oryginalne rozwiązania, które pozwalają stworzyć niepowtarzalne wnętrze.

Styl industrialny, dzięki swojemu minimalizmowi, wpisze się w aranżację każdego wnętrza. Jest to bardzo uniwersalna forma, którą można dopasować zarówno do małego, jak i dużego salonu. Styl industrialny nie narzuca zbyt wielu ograniczeń w jego aranżacji. Styl ten charakteryzuje się brutalnością i prostotą form i kształtów, dzięki czemu można go dopasować do różnych przestrzeni.

Salon w stylu industrialny. Jak go urządzić? 

Salon w industrialnym stylu - jak go urządzić?

Styl industrialny stał się ostatnio modny i popularny. Przyczyną tej popularności jest chęć stworzenia przytulnej atmosfery we własnych domach. Wzornictwo przemysłowe charakteryzuje się minimalizmem, prostotą materiałów i kolorów, wykorzystaniem naturalnych faktur i naturalnych barw w dekoracji. Styl ten nie toleruje nadmiaru akcesoriów i przypadkowych przedmiotów. Dlatego teraz pokażemy Ci kilka ciekawych pomysłów na udekorowanie salonu w tym stylu.

  • Pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok po wejściu do pokoju urządzonego w stylu industrialnym, jest brak niepotrzebnych rzeczy i akcesoriów, a także zastosowanie nietypowych materiałów i ich niezwykłych kombinacji.

  • Styl industrialny charakteryzuje się obecnością naturalnej tekstury i naturalnych odcieni. Jeśli chcesz, aby Twoje meble były oryginalne i nietypowe, zwróć uwagę na drewniane stołki z metalowymi nogami lub drewniane stoły z metalowymi elementami.

  • Ten styl nie toleruje jasnych kolorów, dlatego należy je stosować tylko do dodawania akcentów i detali. Możesz wybrać jasne poduszki, dywan lub malowidła ścienne - te elementy pomogą nadać wnętrzu indywidualny i niepowtarzalny charakter.

  • W tym stylu wykorzystuje się tylko te materiały, które są trwałe i wystarczająco praktyczne do długotrwałego użytkowania. Ceglane ściany lub betonowa podłoga dodadzą industrialnego uroku Twojemu salonowi.

  • styl industrialny wymaga pewnych surowych elementów, takich jak odsłonięte ściany z cegły, betonowe podłogi, otwarte rury, metalowe ramy drzwi oraz okien.

Podsumowując, urządzenie salonu w industrialnym charakterze wcale nie musi być trudne. Z reguły wystarczy kilka dni, aby całkowicie odmienić oblicze swojego pokoju dziennego.

 

 

Zobacz więcej podobnych postów