Warto budować dom z bali?
Budowa domu

Warto budować dom z bali?

Jest wielu dla których dom z drewna jest marzeniem. W dzisiejszych czasach nie ma z tym najmniejszego problemu, ponieważ na rynku znajduje się wiele przedsiębiorstw, trudzących się budową domów z bali drewnianych. Jak się okazuje ten rodzaj domu wiąże ze sobą wiele atutów i korzyści. Warto zaprezentować kilka z nich.

Czym jest dom z bali?

To całoroczna konstrukcja stworzona z drewnianych kłód. Charakteryzują one przede wszystkim tradycyjną górską architekturę i tam wiele takich domów możemy spotkać. Dla takich domów nie ma znaczenia położenie geograficzne, można je budować wszędzie. W takim domu wszystkie elementy zbudowane są z drewna, między innymi dach, ściany czy podłogi. Budowa domu z bali jest procesem. Rozpoczyna się ona od przygotowania bali, a następnie składaniu ich na działce, na której ma powstać dom. Coraz łatwiej jest znaleźć firmy, zajmujące się budowaniem takich domów. Niektóre oferują postawienie domu w stanie surowym zamkniętym, a niektóre nawet wykończone „pod klucz”, zgodnie z uwagami klienta i jego preferencjami. Budowanie takiego domu pochłania podobny budżet jak w przypadku budowania domu w sposób tradycyjny. Czasem koszty mogą być nieco większe. Jednak nie jest to jakaś kolosalna różnica. Bywa i tak, że ekonomiczniej jest postawić dom z bali.

Warto budować dom z bali?

Zalety domu z bali

Jak już wspomniano ten rodzaj domu niesie za sobą wiele plusów. Główną zaletą jest to, że takie domy bardzo szybko się buduje, w przeciągu od kilku do kilkunastu tygodni. Część tego czasu przeznaczona jest na przygotowywanie materiału pod dom, a konkretnie bali i zwożenie ich na teren budowy. Sama instalacja tych bali jest stosunkowo szybka. Dużym pozytywnym aspektem tych domów jest termoizolacja, zimą bardzo szybko się nagrzewają, a latem chronią przed upałem. Takie domy można dodatkowo ocieplić czy izolować. Ponadto, mikroklimat panujący w domach drewnianych pozytywnie wpływa na organizm człowieka. Domy te budowane są w taki sposób i w takim stylu, jaki chcą właściciele, również dotyczy to metrażu. Budowane są duże, piętrowe domy, jak i małe kameralne domki.

Zobacz więcej podobnych postów