Gdzie warto kupić mieszkanie w Warszawie?
Budowa domu

Gdzie warto kupić mieszkanie w Warszawie?

Stolica kusi wielu swoją dynamiką, rozwiniętą infrastrukturą i szerokim spektrum możliwości. Każdego roku w Warszawie tysiące studentów z całego świata rozpoczyna naukę, lgną do niej także osoby spragnione sukcesu i zawrotnej kariery. Czy warto wobec tego zdecydować się na zakup mieszkania?

Ceny stołecznych nieruchomości

Rynek nieruchomości w Warszawie jest niezwykle przewrotny. Ostateczna kwota za mieszkanie uzależniona jest nie tylko od lokalizacji. Popyt na nieruchomości w stolicy jest bardzo duży, czyniąc tę branżę bardzo trudną do okiełznania. Nie zmienia to faktu, że mieszkania w stolicy bardzo szybko znikają z ofert.

Średnia cena, jaką przyjdzie zapłacić za obiekt w Warszawie to obecnie 10,5 tys. zł/mkw. Oferty z rynku wtórnego zaczynają się w granicach 8,5 tys. zł/mkw, deweloperzy zaś windują ceny na poziomie 11 tys. zł/mkw. Co dziwne, mieszkania z rynku wtórnego bywają znacznie droższe od tych, które dopiero co wybudowano. Dzieje się tak, ponieważ większość nieruchomości wtórnych zlokalizowana jest w ścisłym centrum metropolii.

Kawalerka nie tylko dla studenta

Sporo ludzi rozpoczynających swoje życie w stolicy decyduje się na zakup kawalerki. Jest to dobra opcja dla osób, które dysponują niewielkim budżetem i chcą uniknąć możliwości kredytowania ze strony banku lub skorzystać z takiej pomocy tylko częściowo. Kawalerka może być rozsądnym rozwiązaniem, jeśli ma się pomysł na to, co zrobić z nią w przyszłości. Obiekt oczywiście będzie nadał się na wynajem dla napływających studentów lub klientów biznesowych, lecz pojawia się wówczas perspektywa zakupu kolejnego, większego, a zatem i droższego mieszkania. Wynajmowana nieruchomość szybko znajdzie zainteresowanych, jeśli będzie spełniać określone kryteria. Wśród studentów najistotniejszą kwestią jest jak najkrótsza trasa na uczelnię. Warto rozważyć poszukiwanie kawalerki również pod kątem przyszłej inwestycji w formie wynajmu. Idealną do tego lokalizacją jest Śródmieście.

Gdzie warto kupić mieszkanie w Warszawie?

Przy większym budżecie

Nieruchomości o większej powierzchni znajdują się w kręgu zainteresowań szczególnie osób młodych, które bardzo chcą być już na swoim. W takiej sytuacji należy obrać kierunek, który będzie dobrze skomunikowany z centrum miasta, bogaty w tereny zielone i rozwinięty pod kątem wszelkich dogodności (markety, przychodnie, miejsca rozrywki itd.). Osobom szukającym nieruchomości w spokojnej dzielnicy poleca się w szczególności Wawer lub Białołękę, które mają perspektywę dynamicznego rozwoju. Rozsądną propozycją jest też dzielnica Włochy oraz Ursus, gdzie funkcjonuje kolej podmiejska, oferująca szybki dojazd do centrum Warszawy.

Pomoc fachowca niezbędna

Przeglądając dostepne na rynku mieszkania oraz apartamenty na sprzedaż w Warszawie stajemy przed nie lada wyzwaniem. W związku z tym warto zaufać specjalistom i skorzystać z ich pomocy. Doradcy doskonale orientują się w aktualnej sytuacji na rynku nieruchomości, znają stolicę jak własną kieszeń i są w stanie bez problemu znaleźć mieszkanie spełniające wymagania każdego klienta.

Zobacz więcej podobnych postów