Markizy tarasowe – nowoczesne zadaszenie tarasu
Budowa domu

Markizy tarasowe – nowoczesne zadaszenie tarasu

Markizy to idealne rozwiązanie do zaciemnienia i zadaszenia nowoczesnego tarasu. Doskonale chronią przed promieniami słonecznymi oraz estetycznie się prezentują, przez co są praktycznym i ładnym trasowym dodatkiem. Ich duża powierzchnia oraz stały montaż sprawiają, że markizy są znacznie lepszym wyborem do klasycznych parasoli. Co warto wiedzieć o ich zaletach i wyborze?

Tarasy nowoczesne z markizami – dlaczego warto?

Markizy doskonale nadają się do zaciemnienia tarasów lub balkonów. Będą doskonałym rozwiązaniem dla dużych tarasów, w przypadku których raczej nie sprawdzają się klasyczne parasole ani inne rozwiązania służące do zaciemniania. Dzięki swoim dużym rozmiarom markiza pozwoli zabezpieczyć przed słońcem większy obszar tarasu pozwalając domownikom na bezpieczny odpoczynek na świeżym powietrzu w godzinach z największym nasłonecznieniem.

Markizy przeznaczone na tarasy nowoczesne posiadają bardzo solidną konstrukcję. Wykonane są z grubej, odporniej na warunki atmosferyczne tkaniny, która dodatkowo doskonale chroni przed słońcem. Prawidłowo zamontowana konstrukcja jest odporna na silne powiewy wiatru, deszcz oraz działanie wysokich temperatur, przez co może pozostać na swoim miejscu przez cały rok, w tym także w okresie zimowym. Ze względu na swój estetyczny i nowoczesny wygląd oraz walory użytkowe markiza doskonale sprawdzi się dla posiadaczy dużych tarasów i balkonów, którzy chcą zapewnić sobie komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu w okresie wiosenno-letnim.

Markizy tarasowe – nowoczesne zadaszenie tarasu

Markizy na tarasy nowoczesne i ich rodzaje

Markizy występują w kilku odmianach, które różnią się w zależności od ich przeznaczenia. Markizy balkonowe przeznaczone są do ochrony przeciwsłonecznej balkonów, loggi, okien oraz mniejszych tarasów. Markizy tarasowe zostały natomiast zaprojektowane specjalnie z myślą o dużych powierzchniach tarasowych. Ich konstrukcja składa się z ramion składanych przegubowo, a same akcesoria posiadają duży wysięg (do 3,5 m) oraz regulację kąta nachylenia. Odmienną konstrukcję posiadają natomiast markizy koszowe, które wyróżniają się półokrągłym kształtem i sprawdzają się jako ozdoba okien, witryn sklepowych oraz wejść do lokali.

Jak wybrać trwałą i solidną markizę na taras?

Przy wyborze markizy na taras należy zwrócić uwagę na kolor oraz właściwości tkaniny. Materiał powinien pasować wizualnie do elewacji budynku oraz być wykonany z najlepszej jakości tworzyw. Markiza musi być odporna na płowienie pod wpływem promieni słonecznych, uszkodzenia mechaniczne oraz wodę. Ważnym dodatkiem będzie także ochrona przed promieniowaniem UV.

Markizy przeznaczone na tarasy nowoczesne mogą być sterowane ręcznie lub automatycznie za pomocą pilota lub specjalnych czujników. Te drugie to doskonały wybór dla osób cieniących sobie wygodę oraz nowoczesne rozwiązania. Dzięki sterowaniu automatycznemu można bowiem regulować położenie markizy bez wstawania z leżaka a wbudowane czujniki zadbają o rozwinięcie lub zwinięcie osłony, kiedy tylko słońce pojawi się na tarasie chroniąc wnętrze domu przed nadmiernym nagrzaniem.

Oczywiście markizy nie są jedynym rozwiązaniem, które można wykorzystać na tarasie! Więcej informacji na temat różnych możliwości zadaszenia tarasów można znaleźć na stronie: https://domnowoczesny.com/artykul/nowoczesne-zadaszenie-tarasu-stale-i-ruchome.html.

Zobacz więcej podobnych postów