Czym charakteryzują się drewniane elewacje?
Materiały budowlane

Czym charakteryzują się drewniane elewacje?

Każdy właściciel domu niezależnie od ulubionego stylu, chciałby, aby jego elewacja charakteryzowała się przede wszystkim schludnym wyglądem. Z każdym rokiem na popularności zyskuje drewno elewacyjne, które można spotkać w dużej mierze w przypadku nowoczesnych rozwiązań. Opcja ta sprawia, że dom wydaje się bardziej bezpieczny oraz przytulny. Oczywiście ten rodzaj elewacji wiąże się z koniecznością odpowiedniej oraz regularnej pielęgnacji.

Drewno elewacyjne - jakie zalety ma to rozwiązanie?

Praktycznie każdy materiał wykorzystany do wykończenia domu posiada swoje wady oraz zalety, na które należy zwrócić szczególną uwagę planując ocieplenie domu czy garażu. Podobnie ma się sprawa w przypadku elewacji wykonanych z różnego rodzaju drewna. Tego typu drewniana elewacja z pewnością zapewnia wyjątkowe walory estetyczne, które przywodzą na myśl wyobrażenie ciepłego wnętrza z wesoło trzaskającym w kominku ogniem.

Czym charakteryzują się drewniane elewacje?

Nie bez znaczenia jest również fakt, że drewno elewacyjne idealnie wpasowuje się w każdy styl danego budynku. Drewno z odpowiednio dobraną kolorystyką prezentuje się naprawdę elegancko, ale również nowocześnie. Warto także wspomnieć, że drewno elewacyjne można z powodzeniem łączyć z różnego rodzaju cegłami czy też kamieniami. Bardzo istotne są tutaj także wyjątkowe właściwości techniczne tego rodzaju materiałów. Przede wszystkim stanowią one idealną izolację cieplną, ponieważ budynek nagrzewa się w znacznie szybszym tempie.

Z pewnością wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wygląda kwestia związana z odpornością na warunki atmosferyczne. Jeżeli drewno elewacyjne zostanie zabezpieczone w odpowiedni sposób oraz przy zastosowaniu wysokiej jakości środków i materiałów, będziemy mogli cieszyć się ich świetnym wyglądem przez długie lata. Widzimy zatem, że elewacje wykonane z drewna posiadają wiele zalet nie tylko wizualnych, ale również technicznych.

Czy drewno elewacyjne wymagają regularnej pielęgnacji?

Wiele osób na pewno zastanawia się czy elewacje wykonane z drewna wymagają przeprowadzenia regularnych działań pielęgnacyjnych, aby jak najdłużej zachowały swoje walory estetyczne. Wszystko uzależnione jest w dużej mierze od odpowiedniego montażu, a następnie zabezpieczenia wykonanej w ten sposób elewacji. Jeżeli zostanie on przeprowadzony zgodnie z przyjętymi zasadami oraz przy użyciu wysokiej jakości materiałów, jego wytrzymałość znacznie wzrośnie.

Niemniej jednak należy pamiętać drewno elewacyjne może zostać wykonane z różnych gatunków, a co za tym idzie, każdy z nich posiada własne charakterystyczne cechy. Częstotliwość wykonywanych zabiegów uzależniona jest między innymi od tego właśnie czynnika. Różnego rodzaju egzotyczne drzewa nie wymagają tak częstej pielęgnacji, jak na przykład sosna. Pamiętajmy jednak o tym, żeby zawsze wybierać wysokiej jakości produkty, ponieważ to one sprawią, że częstotliwość wykonywanych zabiegów ulegnie znacznemu zmniejszeniu. Ochronią one również drewno elewacyjne przed szkodliwym działaniem temperatury, wilgoci, a także promieniowania UV.

Zobacz więcej podobnych postów